Finnskogleden 99
2. Asker KFUM

Foreldre


Vanligvis på leire tar vi imot besøk fra foreldre på leire. Ved tidligere vandreleire har dette vist seg noe uklokt ovenfor enkelte speidere. Noen har plutselig såpass hjemlengsel at speiderne ønsker seg hjemover igjen. Dette er særdeles uheldig både for den enkelte speider, men også for patruljen og de andre speiderne.

I tillegg er det kun et sted på ruten som passer godt for besøk utenfra. Dette er stedet vi ankommer mellom lunsj og middag allerede søndag kveld.

Når man kjører fra Kongsvinger skal man følge Riksvei 205 til Lunderseter. Derfra følger man 202 til Svullrua og 201 til Sverige. I det man kjører inn i Sverige har man Röjden (vann) til venstre. Ved slutten av vannet kjører dere over en bekk (bru) og tar til venstre. Noen hundre meter opp i veien ligger en badeplass. Om vi ikke ligger her parkerer dere og følger skilt til 'Purala' (litt tilbake på veien). Da ligger vi et sted i skogen rundt der.

[Hovedisden] [Innbydelse] [Ruten] [Vandrehistorien] [Leirsang] [Utstyrsliste] [Foreldre] [Ledere]